Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Nişancı video oyunları arasında yerini alan Battlefield 4 oyunu Electronic Arts tarafından oyun severlerle buluşturulmuştur. Macera ve aksiyon dozu yüksek olan bu oyun İsveç’te bulunan EA Digital Illsions CE tarafından tasarlanmış bir oyundur. Seri niteliğinde bir oyun olan Battlefield 4 ilk defa Kuzey Amerika’da piyasaya sürülmüştür.

Oyun birçok oyun sever tarafından beğeni toplamış ve günümüzün de en fazla oynanan aksiyon oyunları arasında yerini almıştır. İlk olarak Kuzey Amerika’da çıkışını gerçekleştiren oyun daha sonra 31 Ekim 2013 senesinde Avustralya’da daha sonra da Avrupa ve Yeni Zelanda’da oyun severlerin karşısına çıkarılmıştır.

Battlefield 4 sistem gereksinimleri 2021 şartlarına uyan bir bilgisayarınız varsa çok rahat bir şekilde oyunu yükleyerek oynama imkânı elde edebilirsiniz. Battlefield 4 oyunu en çok beğeniyi ise çok oyuncu modu bulunan Multiplayer üzerinden almıştır. Multiplayer üzerinden hem çok fazla kişi ile bu oyunun oynanma avantajı bulunması hem de daha fazla harita yer alması oyuncuları sevindiren özelliklerindendir. Bu modda 64 oyuncuya kadar 3 farklı taraf bulunmaktadır. Bu taraflar ise Birleşik Devletler, Rusya ve Çin’dir.

Battlefield 4 Oyunun Hikâyesi

Oldukça iyi bir Multiplayer deneyimi sunan Battlefield 4 oyunun oldukça ilgi çeken bir hikâyesi bulunuyor. Oyun Rusya, Amerika ve Çin üçgeni üzerine şekillendirilen bir oyundur. Serinin 3. Oyununda Amerika ve Rusya arasında ki olaylar konu edinmişti bu dördüncü oyuna ise Çin’de dâhil oluyor. Çin’de yaşanan hükümet değişimleri ve Rusya’nın durumu yakından izlemesi oyunun başlangıç senaryoları arasındadır. Bu durum Amerika’yı bir hayli rahatsız etmektedir.

Oyunda Rusya’nın en temel amacı Çin’de kurulan yeni hükümet ile ittifak oluşturmak ve Amerika’nın üzerine gitmektir. Bu planları Amerika öğrendiğinde ise Çin üzerine birtakım operasyonlar düzenler ve oyun da burada başlamış olur. İlk olarak birkaç gizli görev yapmanız gerekiyor. Ancak bu gizli görevler çok uzun sürmüyor.

Görevleri tamamladıktan sonra kendinizi tamamen açık bir savaşın ortasında buluyorsunuz. Oyunun bütünsel bir hikâye incelemesine bakıldığında son derece heyecanlı bir konusu olduğu görülüyor. Battlefield 4 sistem gereksinimleri karşılanarak oyunu 7/24 dilediğiniz şekilde oynama imkânı bulabilirsiniz.

Battlefield 4 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

En iyi oyun deneyimini yaşamak istiyorsanız öncelikle en az olan sistem gereksinimlerine yanıt verebilmeniz gerekmektedir. Battlefield 4 min sistem gereksinimleri arasında şunları saymak mümkün olmaktadır:

 • İşletim sistemi özelliğinin en az Windows Vista olması gerekiyor. Daha yeni bir versiyon da olabilir.
 • İşlemci özelliklerinin AMD Athlon X2 2,8 GHz olmalıdır. Interl Core 2 Duo 2.4 GHz de olabilir.
 • Hafıza özelliklerinin en az 4 GB RAM kapasitesinde olması gereklidir.
 • Ekran kartı özelliklerinin ise AMB Radeon HD 3870 olması gerekir. Dilerseniz NVidia GeForce 8800 GT de olabilir.
 • Ekran kartı özelliği ise 512 MB olması gerekiyor.
 • Sabit Disk ise 30 GB boş alanı olmalıdır.

Bu belirtilenler oyunu en az düzeyde oynamanıza yardımcı olacak özelliklerdir. Bunların yanında daha yüksek bir oyun deneyimi yaşamak isterseniz önerilen ya da maksimum sistem gereksinimlerine yanıt verebilecek bir cihazınız olmalıdır.

Battlefield 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Battlefield 4 oyununu en iyi şekilde oynayabilmek için mutlaka önerilen özelliklere önem vermeniz gerekmektedir. Bu özellikler ise şu şekildedir:

 • İşletim sistemi özelliklerine bakıldığında Windows 8 64 bit özelliğinde bir işletim sistemi olmalıdır.
 • İşlemci özelliğinin AMD 6 çekirdekli işlemci olmalıdır. Başka bir seçenek ise Intel 4 çekirdekli işlemcidir.
 • Hafıza ise 8 GB RAM kapasitesi gereklidir.
 • Ekran kartı olarak AMD RAdeon HD 7870 veya NVidia GeForce GTX 660 tercih edebilirsiniz.
 • Ekran kartı hafızanız da 3 GB olmalıdır.
 • Sabit disk içerisinde ise en az 30 GB boş alan bulunmalıdır.

Battlefield 4 maksimum sistem gereksinimleri de daha yüksek özellikler barındırıp sizlere en iyi oyun deneyimini sunmaktadır.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Tetris Oyna

Tetris Oyna , belli bir kuşağın, küçük büyük her yaşta insanın severek oynadığı oyunlardan birisi de tetristir. Bu oyun kendine ait konsolu sayesinde de bir zamanların…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Kelime Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır

Kelime Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır ? Kelime oyunu hem oynaması kolay hem de faydalı olan bir oyundur. Kelime oyununun faydaları ise hem kelime haznenizi zenginleştirmesi…

1 Yıl Önce
0 Yorum

GTA Benzeri 10 Oyun

GTA (Grand Theft Auto) Nedir? GTA, Grand Theft Auto (büyük araba hırsızlığı) kelimelerinin kısaltmasıdır. Online oynanabilme özelliğinde olan bir video oyundur. Dünya çapında en çok oynanan…

1 Yıl Önce
0 Yorum