Başak Burcu

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

22 Ağustos ve 23 Eylül tarihleri arasında dünyaya gelen kişilerin üyesi olduğu Başak burcu, dikkat çekici özelliklere sahiptir. Yönetici gezegeni Merkür olan Başak, toprak gurubuna mensup burçlar arasında yer almaktadır. Başak burcunun karakteristik özelliklerine bakıldığında üyelerinin şanslı sayısının 5, şanslı günlerinin Çarşamba, en sevdiği çiçeklerin zambak, lavanta ve açelya, ağaçların ise meşe, fındık ve kayın olduğu söylenebilir.

Başak Burcu Kişisel Özellikleri

Başak burcu, yönetici gezegenlerinin etkisi ile sürekli olarak kendilerini geliştirmeyi ve elde ettiği tecrübeler ve yeni bilgiler ile gerek kendisine olan öz saygısını ve otokontrolünü gerekse sosyal ilişkilerindeki konumunu geliştirebilmeyi hedeflemektedir. Dolayısıyla Başak burcu üyeleri bu doğrultuda birbirleri ile bağlantılı olan birçok kişisel özelliğe sahiptir. Çalışkan, mükemmeliyetçi, detaycı ve titiz bir karakter profili çizen Başak burcu üyeleri, aynı zamanda yüksek bir altıncı his duyusuna sahiptirler. Başak burcu üyeleri bu haliyle pozitivist bir hayat tarzını benimserken güçlü içgüdülerine güvenmeyi de asla ihmal etmezler. Başak burcu kişisel özellikleri bu şekilde özetlenebilir.

Başak Burcu Fiziksel Özellikleri

Tüm burçların ortalama fiziksel özellikleri göz önüne alındığında, Başak Burcu’nun bu noktada en dikkat çekici burçlar arasında yer aldığı söylenebilir. Başak Burcu’nun kadın ve erkek üyeleri, sahip olduğu yüksek özgüven nedeniyle oldukça dik bir duruşa ve dolayısıyla düzgün bir postüre sahiptir. Geleneksel ve kadim güzellik ölçütlerinden olan altın oranın adeta vücut bulduğu Başak Burcu üyeleri kusursuz bir göz, burun ve ağız hattına sahiptirler. Parlak ve ışıltılı tenlerini tamamlayan gür ve uzun saçları, Başak burcunun öne çıkan fiziksel özellikleri arasında yer almaktadır. Başak burcu fiziksel özellikleri ve görünümleri ile herhangi bir ortamda rahatlıkla fark edilebilir, zira oldukça dikkat çekici görünürler.

Başak Burcu Hangi Ay?

Başak burcunun hangi aralıkta etkisini gösterdiğini merak eden bireyler başak burcu hangi ay sorusunu sormaktadır. 22 Ağustos ve 23 Eylül tarihleri arasında doğan bireyler, başak burcu özelliklerini taşırlar.

Başak Burcu Erkeği

Bir dakika bile boş zamanı olmayan Başak burcu erkeği, hayatını disiplin, denetleme ve eleştirel düşünce üzerinde kurgulamış gibidir. Başak burcu erkekleri bu özellikleri doğrultusunda sosyal ve ikili ilişkilerinde oldukça seçici davranmaktadır. Diyalog haline olduğu kişilerin hatalarını gündeme getirmekten çekinmeyen Başak burcu erkekleri bu nedenle uzun soluklu ve sürdürülebilir bir aşk hayatı yaşamakta zaman zaman zorluk çekmektedir. Mükemmele ulaşabilmek adına yapılması gereken her ne ise bunu yapmaktan asla çekinmeyen Başak burcu erkekleri, aynı zamanda ideal bir aile reisi ve baba karakteri olarak da ön plana çıkmaktadır.

Başak Burcu Kadını

Başak Burcu kadını, sahip olduğu çalışkanlık ve disiplinize olabilme özellikleriyle kendilerini iş hayatına kaptırmış gibidirler. Dolayısıyla iş hayatında ve mesleki kariyerinde sürekli olarak zirveye oynayan Başak burcu kadını, karşısındaki kişilerin de aynı özveriye sahip olmasını beklemektedir. Başak burcu kadını, mükemmeliyetçiliğin peşine düşmüş biri olarak sadece iş hayatındaki başarılar ile yetinmez, ikili ilişkilerinde özellikle de aşk hayatında saygı ve mantığı da oldukça fazla yer ayırmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki Başak burcu kadını duyguları ve mantığı arasındaki hassas dengeyi oldukça iyi bir şekilde dengeleyebilen ne istediğini ve ne yapabileceğinin farkında olan nadir insanlar arasında yer almaktadır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

DGS Moda Tasarımı 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Moda Tasarımı 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, birçok öğrencinin günümüzde Moda Tasarımı bölümüne karşı ilgi duymasından dolayı DGS sınavı döneminde fazlasıyla araştırılıyor. 2 yıllık eğitim gördükten…

14 Gün Önce
0 Yorum

Google Play Store 495 Hatası Nasıl Çözülür?

Google Play Store, akıllı telefonların ihtiyaç duyduğu birçok uygulamanın yer aldığı mağazalardan biridir.  Bu mağazayı kullanmak için kullanıcıların herhangi bir ücret ödemesine gerek olmaz. Her ne…

1 Yıl Önce
0 Yorum

EURO 2020

EURO 2020, 2020 yılında yapılması için planlanırken dünyanın savaştığı koronavirüs nedeni ile 2021 yılına ertelenmiştir. EURO 2020‘nin açılımı ise Avrupa Futbol Şampinoyası’dır. UEFA tarafından bu yıl…

14 Gün Önce
0 Yorum