Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler

1 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler yazımız ile doğru renklerle dekorasyonlarınızda uyumu yakalayabilirsiniz. Banyo dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken bazı durumları vardır. Dikkatle tasarlanan banyo dekorasyonlarınızda tarzınızı yansıtmak oldukça kolaydır. Banyo dekorasyonları özel alanlar olduğu için içinde çok fazla ayrıntı barındırmaktadır.

Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler

Fayans seçimlerinizden musluklarınıza kadar birçok çeşitli parçalarınızın uyumlu olması gerekir. Bütünlüğü korumanın başlıca yöntemi budur. Daha önce dekorasyon yapmadıysanız bu konuda işin uzmanı mimarada bırakabilirsiniz. İstersenizde mimarla beraber yapabilir yada bazı öneri ve örnekleri inceleyerek banyo dekorasyonunuzu dekore edebilirsiniz. Dekorasyona karar verdiğinizde bazı planlamalar yapmalısınız. 

Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler

Dekorasyondan Önce Planlanması Gerekenler

 • Bütçenizi planlamalısınız. Bütçenizi planladığınızda seçmek istediğiniz dekor ürünlerinde kendinizi filtrelemiş olacaksınız. 
 • Zamanlama en önemli planlamadır. Aktif olarak kullanılan banyolar , zamanın aksaması durumunda yaşam alanlarınızda sıkıntılara sebep olabilir. Küçük banyolar her ne kadar az zaman sürer denilsede işler bazen sanıldığı kadar kolay olmamaktadır.Su tesisatçıı,elektrik tesisatçısı ve marangoz gibi farklı ustalarla çalışmanız gerekeceği için zaman planlanması iyi yapılmalıdır. 
 • Dekorasyonunuzda önem sıralaması yapmalısınız. Unutmanızı engelleyecek bu planlama ile olası aksilikleri de ortadan kaldırmış olursunuz. 
 • İsteklerinizde net olmasınız. Bunun için birkaç dekorasyon ürünlerini ve örneklerini incelemek fayda sağlayacaktır. Netleştirilmemiş banyo dekorasyonlarında zaman oldukça fazla harcanır. Ve sürekli değiştirme fikri ile asıl hayal ettiğiniz dekorasyonu gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu durumlarda ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmak yarar sağlayacaktır. Raf ve dolaplarda eşyalarınıza yetecek kadar alanların olduğundan emin olun.
 • Dekorasyonunuzun başlama aşamasından bitişine kadar her şeyi kontrol altında tutmalısınız. Ustalarınızı ara ara kontrol etmek sağlıklı bir dekorasyona kapı aralayacaktır.
 • Doğru ölçüler aldığınızdan emin olun. Hataya düşecek bir milim bile dekorasyonunuzu değiştirebilir. 
 • Tadilatta yardım alınacak ustaları belirlemeniz oldukça önemlidir. Ustalar ile yaşanılan sıkıntıları unutmadan anlaşmaya çalışınız.
 • Banyonuzda değiştirilecek tesisatlarını önceden belirleyip ustalarınıza söylemeyi unutmayın.
 • Depolama alanlarının nasıl olacağını iyi hesaplamalısınız. Harici raf tercihleriniz var ise ustalarınıza bununla ilgili detaylı bilgiler vermelisiniz. 
 • Fayanslarınızda kaydırmaz ve dayanıklı modeller seçmelisiniz. Tadilata başlanıldığında fayansların konumlandırılması ve derz boşluklarının iyi ayarlanması için ustalarınızı sık sık kontrol edin. 
 • Havalandırma sisteminizi olabildiğince iyileştirmeye çalışın. Aşırı havasızlıktan nem oluşumu olabilir. Bu tür sıkıntı ise dekorlarınıza zarar verir.
 • Aydınlatma tercihlerinizde metrekare başına 4 wattlık aydınlatma yapabilirsiniz.  Banyolar kapalı alanlar olduğu için aydınlatmalarınızda titiz davranmalısınız. 
 • Aksesuar seçiminiz en özgür olabileceğiniz noktalardır. Banyonuzun genel dekorasyonunu göz önünde bulundurarak tercihler yapmalısınız. 

Banyo dekorasyonlarında bu önerilere dikkat ederseniz uzun yıllar banyonuzun keyfini çıkarabilirsiniz. 

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Minecraft Dünyasının Sırları

En çok vakit geçirdiğiniz dünyada zamanınızı biraz daha verimli kullanabilmek için Minecraft komutları mı arıyorsunuz? Komutlar, ister bir binayı kopyalamak, oyun modunu değiştirmek veya günün saatini…

1 Yıl Önce
0 Yorum

DGS Ebelik 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Ebelik 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, genellikle önlisans bölümlerinin Ana Çocuk Sağlığı ve Ebelik bölümlerini bitiren öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple de henüz iki yıllık…

13 Gün Önce
0 Yorum

Geçmişten Günümüze Kullanılan Saatler

Geçmişten günümüze kullanılan saatler günümüzde kullanılan pek çok çeşit popüler saatlerin oluşmasına temel atmıştır. Bazı saatleri dekorasyon olarak satıyorlar. Fakat geçmişte dekorasyondan çok işlevi önemliydi. Her…

2 Ay Önce
0 Yorum