Banyo Dekorasyonlarında Fayans Renk Tercihleri

1 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Banyo Dekorasyonlarında Fayans Renk Tercihleri ile tasarımlarınızı daha etkili hale getirebilirsiniz. Banyolar kimilerine göre lüks alanlar kimilerine göre de sıcak, samimi alanlardır. Tarzınız ve rahatlığınız için dekore ederken fayanslarınızda yapacağınız işlemlerde oldukça önemlidir. Banyolarını yenilemek isteyenler genellikle fayanslar tercihlerini arka plana atmaktadır. Banyonun büyük bölümünü oluşturan fayanslarda yapılan değişiklikler , banyonuzun havasını anında değiştirecektir.

Banyo Dekorasyonlarında Fayans Renk Tercihleri

Kendi Fayans Tarzını Göster

Günümüzde fayans tercihlerinde rağbet görmesinden dolayı birçok çeşitlilikte olmuştur. Tek bir tarza bağlı kalmayacağınız bu dekor ürünlerinde kalıplarının dışına da çıkabilirsiniz. Fayanslarda yapılan tercihler aydınlatmalarınızın ve dolap tercihlerinizin tarzını belirlemektedir. Mat ve parlak görünümler olarak ayrılan fayans tercihlerini dikkatli seçmelisiniz.

Banyo Dekorasyonlarında Fayans Renk Tercihleri

Mat veya parlak fayans seçimlerinizde kullanacağınız aydınlatmada çok önemlidir. Fayans ışığı olduğu gibi yansıttığı için bu etki dekorasyonunuza gölge düşürebilir ve istediğiniz görünümle karşılaşamayabilirsiniz. Kullanacağınız fayans çeşitlerinde materyalleri de önemlidir. Modern tasarımların günümüzde ortaya çıkması ile cam,kabartma ve içi dolgulu gibi bir çok çeşit çıktı. Renk tercihlerinizi bu materyallere göre değerlendirmelisiniz. Bildiğiniz gibi tek bir fayans kendi başına güzel olsa da beraberinde gelen sıralama ile aynı görünümü sağlamamaktadır. Seçeceğiniz fayansları gitmiş olduğunuz mağazada en az 5 er 5 er altlı üstü koyup veya bilgisayar ortamında denetleyin. Daha sağlıklı sonuçlar olacaktır.

Banyo Dekorasyonlarında Fayans Renk Tercihleri

Renk Tercihleri

Temizlik ve kullanım açısından da malzemelerde sınırlama getirebilirsiniz. Banyolar genellikle ıslak ve nemli alanlar olduğu için fayanslarında leke tutma durumu fazlası ile olacaktır.Bazı fayans türleri buhardan da etkilenmektedir.

Siyah beyaz uyumunu dekorasyonuna uygun ise banyolarında kullanabilirsiniz.Siyah ve beyaz aralarına farklı desenlerde de fayanslar yerleştirebilirsiniz. Fayanslarınıza sizde hareket katabilirsiniz. 

Turkuaz renkleri de banyolarda en çok tercih edilen renklerdir. Banyolarda  deniz esintisini yaşatacak bu fayanslar aynı zamanda huzur ve ferahlığı da banyonuzda hissetmenizi sağlar. 

Genel olarak banyolarınızda tek renk yerine açık ve koyu tonlarını kullanırsanız daha dinamik ve estetik bir görünüm elde edersiniz. 

İkili renk tercihlerinizde aralara aynı renk uyumunda desen ve şekiller de ekleyip kendi tasarımınızı ortaya koyabilirsiniz.Banyo fayanslarım daha farklı olsun istiyorsanız duvarınızın her yerine fayans örmek zorunda değilsiniz. Bazı alanları alçı ile temiz bir görünüm elde ettikten sonra o şekil bırakabilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Gelin Biraz Mutlu Olalım: 21 Mart Mutluluk Günü

Mutluluk Günü diye bir şey çıkarmışlar, keşke herkese bedava mutluluk dağılsa da mutsuz olan kalmasa diye düşünceler geçiyor aklımızdan. Bunun mümkün olamayacağını biliyoruz ama mutlu olmak…

4 Ay Önce
0 Yorum

Honor X10 Max 5G Akıllı Telefonun Genel Kullanımı

Honor X10 Max 5G , Dünyada akıllı telefon ihtiyacının artması ile üreticiler de artmaktadır. Honor markası Huawei teknoloji devinin alt üreticisi olarak biliniyor. Ürettiği cihazlarda Huawei’nin…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Valorant Silahı Sol Ele Alma [Kolay Yöntem]

Riot Games tarafından oyun severlerin beğenisine sunulan Valorant birbirinden güzel özelliklerle karşımıza çıkıyor. Her iki takım arasında mükemmel bir rekabetin olması oyuncuların neredeyse en küçük ayrıntılara…

1 Yıl Önce
0 Yorum