Avengers Serisi

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Marvel evreni içerisinde yüzlerce karakter bulunmaktadır. Bu karakterler içerisinde kadın ve erkek karakterler olmak üzere farklı özelliklere sahip birçok heyecan verici isim bulunuyor. Bazıları filmlere konu olurken bazılar dizi olarak izleyici karşısına geldi. Hatta bazı filmlerde Marvel karakterleri birden fazla şekilde yer aldı ve seri olarak yayınlandı. Avengers serisi de bunlardan biridir. Avengers serisini izlemek ve daha iyi anlamak için mutlaka Marvel evreni ile iç içe olmanız gereklidir. Aynı zamanda Türkçe ismi ile Yenilmezler serisini mutlaka yayınlanma yıllarına göre bir sıralama ile izlemeniz gereklidir. Aksi halde her film arasında bir kopukluk yaşayabilirsiniz. Avengers serisi sırası şu şekildedir:

  • Yenilmezler 1- The Avengers 1
  • Yenilmezler 2 Ultron Çağı: Avengers 2 Age of Ultron
  • Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı- Avengers 3 Infinity War
  • Yenilmezler 4 Son Oyun- Avengers 4 Endgame

Her filmde farklı bir konu olsa da birbiri ile bağlantılıdır. Bu bakımdan sırasına göre izlemek en iyi seçim olacaktır.

  • The Avengers 1- Yenilmezler 1

Avengers serisi ilk film oldukça ünlü isimlerin başrolü paylaştığı bir filmdir. Oyuncular arasında Robert Downey Je., Chris Evans ve Mark Ruffalo gibi isimler bulunuyor. Filmin yönetmeni ise Joss Whedon’dur. Fantastik, aksiyon ve bilim kurgu tarzında çekilmiştir. Konusuna bakıldığında ise Marvel evreninden bilindik 6 karakteri ilk filmde görebilirsiniz. 6 süper güce sahip olan bu kahramanlar dünyayı yok etme derinde olan ve çok farklı boyutlardan dünyaya gelen yaratıklara karşı bir savaş vermektedir.

Dünya üzerinde Tesseract adında bir enerji küpü vardır ve bu küp başka dünyalara çeşitli kapılar açabilme gücüne sahiptir. Bu gücün dünyada olduğunu bilen kişi Thor’un kardeşi Asgardlı bir varlıktır. Loki Asgard boyutunda bu gücü isteyen varlıklarla bir anlaşma yapar. Anlaşmanın karşılığında dünyayı da kendine almayı planlar. Filmin devamında ise hem birbirileri arasında anlaşmakta zorlanan 6 süper gücü hem de Asgardlı yaratıklara karşı mücadeleyi izleyeceksiniz.

  • Yenilmezler 2 Ultron Çağı: Avengers 2 Age of Ultron

Yenilmezler 2 filmi de serinin oldukça dikkati çeken filmleri arasında yer almaktadır. Filmin yönetmeni yine Joss Whedon’dur. Avengers serisi oyuncuları içerisinde ise yine birçok önemli ismi görüyorsunuz. Chris Evans, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo ve Robert Doney JR. Başrolleri paylaşıyor. İlk filmde dünyayı Loki’ye karşı koruyan süper güce sahip olan yenilmezler takımına yeni karakterler de dâhil oluyor. Film ilk filmden çok daha yüksek bir aksiyon barındırıyor. İkinci filmde Iron Man barışı yeniden hâkim kılmak ister. Ancak durum beklendiği gitmez ve süper güce sahip olan takım yeniden bir araya gelmek zorunda kalır. 

  • Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı- Avengers 3 Infinity War

Bu sefer yönetmen koltuğunda Joe Russo ve Anthony Russo oturmaktadır. 3. Filmin konusu da en az ilk ikisi kadar dikkati çekmektedir. Süper güce sahip olan kahramanlar yine aynı kişiler tarafından canlandırılır ve aksiyon, macera filmde oldukça kendini hissettiriyor. Film evrende çeşitli gezegenlere saldırarak tüm varlıkları öldüren Thanos isimli bir kötü karakter üzerine kurulmuştur. Yenilmezler takımının bu sefer ki görevi de tüm gezegenlerde ki yaşamı yok eden bu güce karşı savaşmaktır.

  • Yenilmezler 4 Son Oyun- Avengers 4 Endgame

Yenilmezler 4. Filmde de yine yönetmen koltuğunda Joe Russo ve Anthony Russo bulunuyor. Serinin son filminde bu üstün özelliklere sahip olan takım 3. Filmin kaldığı yerden devam etmektedir. Bir önceki filmde Thanos’a karşı savaşan takım yarım kalan işlerini bu filmde tamamlayacaktır. Sonrasında ise bu kötü güç tarafından yok edilen milyonlarca nüfusun yeniden geri getirilebilmesi için büyük bir çaba göstereceklerdir.

Son filmden sonra Avengers serisi devam edecek mi soruları birçok izleyicinin merak ettiği konular arasındadır. Avengers serisinde yer alan ünlü isimler içerisinde Mark Ruffalo, Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Jhonson yanında Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard gibi isimler de bulunmaktadır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Eskiden Oynadığımız Oyunlar

Eskiden Oynadığımız Oyunları hiç düşündünüz mü? Bazıları çok saçma olsa da çocukluğumuzu süsleyen oyunlardı. Bu oyunlarla çocukluğumuzu geçirdiğimiz için şimdi şükrediyoruz çünkü şimdi ki çocukların çoğu…

2 Ay Önce
0 Yorum

En İyi Araba Oyunları

Günümüzde eğlenceli vakit geçirebileceğimiz birçok aktivite bulunmaktadır. Bu aktivitelerin başında da oyunlar gelmektedir. Günümüzde çoğunlukla oynanan oyunlar online olanlardır. Genellikle savaş oyunlarının tercih edildiği online oyunlarda…

5 Ay Önce
0 Yorum

2021’in En İyi Tank Oyunları

2021’in En İyi Tank Oyunları , tank oyunları, en heyecanlı savaş oyunları listesinde zirvede yer alır. Bir tankın içerisinden savaşa katılmak özellikle macerayı seven oyun tutkunları…

5 Ay Önce
0 Yorum