Assassins Creed Serisi

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Assassins Creed Serisi üçüncü Haçlı Seferi döneminde geçen bir oyundur. İlk oyunu 2007 senesinde oyun severlere sunan geliştiriciler, ilk olarak Microsoft Windows için tasarlamıştır. Ancak playstation için de ideal bir oyundur. Oyunun başkarakteri ise Suikastçı olan Altair Ibn- La’Ahad’tır. Assasin’s Creed oyunu seri olarak oynanan bir oyundur. Bu oyunun her serisinde farklı bir senaryo ve oyun heyecanı vardır.

Piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana son derece favori oyunlar arasında yer almaktadır. Dünyanın birçok önemli tarihini de hikâyesine konu olarak almıştır. Oyunda bahsi geçen dönemler ve hikâye bağlantıları sayesinde tarihsel sürece de farklı bir gözle bakma imkânı bulabiliyorsunuz.

2007 senesinde değiştirilen bir oyun olan Prince of Persia oyununun farklı bir versiyonu olarak oyuncularla buluşturulmuştur. Bunun yanında hem birçok favori kazanmıştır hem de eleştirilen oyunlardan biri olmuştur. Oyunun birçok farklı dönemde geçmesi ve tarihsel süreçte son derece ilgi çeken olaylara değinmesi özellikle ergenlik döneminde ki gençlerin tarihsel konularda daha iyi bilgi edinmesini sağlamaktadır.

Assasins Creed Kronolojik Sıralaması

Assasins Creed serisi kronolojik sıraya göre piyasaya sürülmese de son derece önemli tarihsel dönemlerde geçmektedir. Oyunun hikâyesini anlamak adına mutlaka seriyi çıkış serisine göre oynamanız gerekmektedir. Oyunları çıkış sırasına göre oynadığınızda hem hikâyede bir kopukluk yaşamıyor hem de gelişen olaylar serisini daha iyi bir şekilde kavrama imkânı buluyorsunuz. Assasins Creed serisi şu şekildedir:

 • Assasins Creed Odyssey- Antik Yunan
 • Assasins Creed Origins- Antik Mısır
 • Assasins Creed Vallhala- 873 İngiltere ve İskandinavya
 • Assasins Creed Altairs Chornicles- 1190 Haçlı Severleri Orta Doğu
 • Assasins Creed II- 1459 Floransa Rönesans Dönemi
 • Assasins Creed Broherhood- 1500- 1507 Roma ve Rönesans dönemi
 • Assasins Creed Revelations- 1511 İstanbul ve Kapadokya Osmanlı Dönemi
 • Assasins Creed Chronicles: China- 1526 Çin Ming Hanedanının Çöküşü
 • Assasins Creed IV: Black Flag- 1719- 1722 Karayip Adaları Korsan Hükümdarlığı
 • Assasins Creed Rogue- 1752- 1737 Yedi Yıl Savaşları
 • Assasins Creed III- 1760- 1737 Amerikan Devrimi
 • Assasins Creed III Liberation- 1754- 1763 Fransız- Kızılderili Savaşı
 • Assasins Creed Unity- 1789 1799 Dogra Tibet Savaşı, Hindistan
 • Assasins Creed Syndicate- 1862 Londra Sanayi Devrimi
 • Assasins Creed Chronicles: Rusya- 1918 Rusya Ekim Devrimi

Her oyun serisi kendi içerisinde bir hikayeye sahiptir. Oldukça etkileyici oyun görsellerinin olması oyunun tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Assasins Creed 2 çok geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmış serinin bir bölümü olup bu bölümde Antik Mısır dönemi hikayeleştirilmektedir. M. Ö 49 ve 43 dönemleri işlenmektedir. Bu oyun için Playstation ve Xbox One ya da Windows gibi platformları kullanabilirsiniz.

Assasins Creed Oyunu Birbiri ile Bağlantılı Mı?

Enzio üçlemesi dışında ki tüm seriler birbirine bağlantılı olarak ilerlemektedir. Assasins Creed 3 oyunu da yine diğer serileri ile devam olarak ilerlemektedir. Oyunun son derece ilgi çekici birçok yanının bulunması günümüzde hala oynanmasını sağlamıştır. Assasins Creed oyununda yıllar birbirinin devamı ve yakın tarihler değildir. Mekanlar da aynı değildir. Her oyun farklı bir coğrafyada geçmektedir. Bu nedenle de oyunları oynarken seriye bağlı kalmak gereklidir.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Dinozor Oyunu

Dinozor Oyunu , Toplumsal kültürün gelişmesinde oyunlar önemli bir yere sahiptir. Eski dönemlerde dilden dile anlatılan efsaneler gibi oyunlar da dil ve zaman sınırlarını kat ederek…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Kamyon Oyunları

Kamyon Oyunları , En popüler video oyunlarından biri kamyon oyunlarıdır. Öncelikle ilgilenen erkekler tarafından oynanan pist oyunları da kadınlar için çok önemli olmaktadır. Erkekler kamyon oyunları…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Avengers Serisi

Marvel evreni içerisinde yüzlerce karakter bulunmaktadır. Bu karakterler içerisinde kadın ve erkek karakterler olmak üzere farklı özelliklere sahip birçok heyecan verici isim bulunuyor. Bazıları filmlere konu…

1 Yıl Önce
0 Yorum