Arabanızda Akıllı Telefonunuz İle Yapabileceğiniz 9 İlginç Şey!

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Dönemimiz teknoloji çağıdır. Gerek akıllı telefon gerek akıllı araba ve daha niceleri artık mevcuttur. Akıllı arabalar en son trendlerden biridir. Şerit takip sistemleri, dokunmatik ekranlar, ileri sürüş kontrol sistemleri gibi birçok özelikleriyle akıllı arabalar karşımıza çıkmaktadır. Bu akıllı arabalar geleceğin taşıtı olma yolunda da ilerlemektedirler. Akıllı arabalar sayesinde mobil ile yani telefonunuz ile yapabileceğiniz birçok şeyde mevcuttur.

Akıllı Telefon İle Araba İlişkisi

Akıllı otomobiller; şerit takip sistemi, dokunma ile çalışan ekranlar, ışığa duyarlı farlar ve gelişmiş sürüş sistemleri ile geleceğin araçları olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Akıllı telefon ile arabanızı akıllı bir arabaya dönüştürmeniz mümkündür ve bunun basit teknikleri mevcuttur. Arabanızı akıllı telefon ile akıllı bir arabaya dönüştürebilirsiniz. Akıllı telefon ile aracınızı akıllı bir araç haline getirmeniz sayesinde birçok kolaylık yaşamış olursunuz. Telefonunuzdaki uygulamalar sayesinde de aracınızın potansiyelini keşfedebilirsiniz.

Akıllı Telefon İle Arabayı Akıllı Hale Getirme

  1. Motoru Uzaktan Başlatıp/ Durdurma: Motoru uzaktan çalıştırmak zaman kazandıran bir özellik olarak karşımıza çıkar. Mobil uygulama sayesinde aracınızın motoru çalışır. Aynı zamanda yine mobil uygulama sayesinde aracınızın sıcaklığını da ayarlayabilirsiniz. Bazı araçlarda pencere camı indirme ve buzu eritme imkânı da sağlar.
  2. Aracınızı İzleme Ve Konumunu Belirleme: Akıllı telefonunuz sayesinde aracınızın nerede olduğunu öğrenmeniz de mümkündür. Aracınızın konumunu görebildiğiniz gibi hızını da öğrenebilirsiniz. Hız uyarılarını da istediğiniz gibi Yani aracınızı birisine verdiğinizde veya çalınma durumunda artık endişelenmenize de gerek kalmamış olur. Eğer birisi arabanızı çalarsa ya da teşebbüs ederse bunu da öğrenebilirsiniz.
  3. Yol Yardımı: Aracımız bazen bozulabilir ve yolda kalabiliriz. Ama artık akıllı otomobil sayesinde bu durumdan da kurtulmuş olursunuz. Yol yardımı uygulaması olan TheAA’yı indirerek yakınınızdaki servisleri görebilirsiniz. Arızayı bildirip kısa süre zarfında yolunuza devam edebilirsiniz.
  4. Arabanızı Park Edin Ya Da Yanınıza Çağırın: Bazı akıllı arabalar böyle bir özelliğe sahiptir. Yani bir tuş ile otomatik park edebildiği gibi sizin yanınıza da gelebilir. Buna verilebilecek en güzel örnek ise akıllı telefon sayesinde hareket ettirebileceğiniz Tesla arabalarıdır. Sınırlı bir şekilde olsa da uzaktan arabanızı bununla sürebilirsiniz.
  5. Aracınızın Servis Bakımına İhtiyacı Olup Olmadığına Bakın: Bu özellik sayesinde aracınızın iç sıcaklık, lastik basıncı ve gaz seviyesi gibi birçok durumunu görebilirsiniz. Bunları görebilmeniz neticesinde de aracınızın sorununuzu da öğrenmiş olursunuz. Aracınızın sorunu büyük bir sorunsa servise gönderebilirsiniz, küçük bir sorunsa da sorunu gördüğünüz için kendiniz
  6. Güzergâhınızı Aracınıza Gönderin: Bunun için gideceğiniz adresi seçip de aracınıza gönderip rotanızı oluşturmanız yeterli olacaktır. Birçok uygulama sayesinde rotanızı aracınızın GBS’ine yükleyebilirsiniz.
  7. Aracınızın Kapısını Veya Bagajını Uzaktan Açıp Kapatabilirsiniz: Bu da çok işe yarayan bir özelliktir. Özellikle acelenizin olduğu durumlarda işinize yarayacaktır. Telefonunuzdaki uygulamalar sayesinde elleriniz doluyken bile bagajı açabilirsiniz.
  8. Çalınan Aracınızı Bildirin: Bu da artık tüm telefonlarda kullanılır durumdadır. Aynı zamanda uygulamaları da her telefonda açılmaktadır. Hemen harekete geçmenin ve güvenlik güçleriyle iletişime geçmenin acil olduğu durumlarda imdadınıza yetişen ve işe yarayan bir uygulamadır. Özellikle de araba çalınması durumunda çok işe yaramaktadır.
  9. Aracınızı WİFİ Noktasına Dönüştürün: Akıllı arabalar nasıl ki diğer özellikleri akıllı telefon sayesinde yapabiliyorsalar aynı şekilde bunu da yapabilmektedirler. Akıllı arabalar WİFİ noktasına dönüştürülebilmektedir. Uygulama ile kablosuz bağlantı noktasını uzaktan kontrol etme özelliğine kavuşuyorsunuz. WİFİ’yi açma, kapatma, şifre değiştirme gibi özelliklerden de akıllı telefonun aracı akıllı hale dönüştürmesi sebebiyle yararlanabilmeniz mümkündür.

 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Samsung Galaxy A02s

Samsung Galaxy A02s .Güney Kore teknoloji devi olan Samsung akıllı cihazlarından olan Galaxy A02s modeli ile Türkiye’deki satışına başladı. Düzenlediği etkinliklerle akıllı telefon ürünlerini genişlettiğini görselliklerle…

2 Ay Önce
0 Yorum

Eğlenceli Ders Çalışma Programı

“Eğlenirken okumaktan keyif alabilir misin?” Bunu söyleyenlerdenseniz, bakış açınızı değiştirecek önerilerimiz sizleri beklemektedir. Ders çalışma fikirlerinden bıkmış olanlar arasındaysanız, bu taktiklerle başa çıkmanın eğlenceli bir yolunu…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Windows Movie Maker Kullanımı

Windows Movie Maker Kullanımı , Teknolojik gelişmelerin hızlı yaşandığı günümüzde birçok uygulama ile yazılım firmaları kullanıcılara farklı hizmetler vermektedir. Microsoft yazılım firmasına ait olan ve onun…

13 Gün Önce
0 Yorum