Android Geliştirici Seçenekleri

12 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Hangi adımlar uygulanır ise android geliştirici seçenekleri listesine ulaşım sağlanır konusu merak edilen konular arasında yer alır. En doğru uygulamanın gerçekleşmesi ile birlikte android telefon ya da tablet gibi ürünlerin geliştirilmesini sağlamak mümkün olur. Android geliştirici seçeneklerinin bulunduğu menüye ulaşıp daha sonra çeşitli aşamaları takip etmeniz gerekir.

Genel olarak akıllı telefonlar üzerinden uygulanan bu işlem için belirli aşamalar meydana gelir. Bu aşamaların bir ya da birkaçı yanlış yapılır ise geliştirme işleminin gerçekleşmesi mümkün olmaz. Geliştirici işleminin uygulanması ile birlikte çok daha etkili bir akıllı telefon kullanımı söz konusu olur. Android telefonlarda bazı özelliklerin bulunduğu ve bu özelliklerin telefonları daha iyi bir duruma getirdiği bilinir. Bunun için ilk olarak bu menüye ulaşmanız gerekir.

Android Geliştirici Seçenekleri Açma Nasıl Yapılır?

Android üzerinden geliştirici seçeneklerine ulaşmak için bazı adımları yerine getirmeniz gerekir.

Bu adımlar şu şekilde sıralanır;

  • İlk olarak adroid telefonunuzun ayarlar kısmına gelin.
  • Daha sonra Cihaz Hakkında yazan yere girin.
  • Derleme Numarası ya da Yapım Numarası seçeneğine girin.
  • Bu seçeneğe geldikten sonra birkaç defa hızlı bir şekilde dokunmanız gerekir.
  • Doğru yapıldığı zaman Siz de İyi Bir Geliştiricisiniz! tarzında bir yazı ile karşı karşıya kalırsınız.
  • Daha sonra ayarlar kısmına yeniden gelip Geliştirici seçeneğine giriş yapabilirsiniz.

Bu adımlar ile gerçekleştirilir ise herhangi bir sorun yaşamadan işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Herhangi bir aşamayı atlarsanız geliştiriciyi aktif hale getirmeniz mümkün olmaz.

Android Geliştirici Seçenekleri Açma Nasıl Yapılır?

Android Geliştirici Seçenekleri Açma Nasıl Yapılır?

Geliştirici Seçenekleri Ayarları Ne İşe Yarar?

Android cihazlarda bulunan geliştiricilerin aktif hale getirilmesi ile birlikte arka planı iyileştirme gibi işlemleri yapmanız mümkün olur. Animatör süre iyileştirme gibi işlemleri de en kolay şekilde gerçekleştirme imkanınız söz konusudur.

Bu uygulama ile masaüstü yedekleme şifreleri, uyanık kal modu, hata hazırlama raporu, çalışma zamanı seçme, USB yapılandırma, sınırlı mod, pencere animasyon ayarı, USB hata ayıklama ve ikincil ekranları simüle etme gibi işlemler kolay bir şekilde gerçekleşir. Bu gibi imkanların adroid telefonlarda gerçekleşmesi çok daha kullanışlı bir telefon imkanı sağlar. En doğru şekilde uygulamak için ilk olarak aktif konuma getirmeniz gerekir.

Geliştirici Seçenekleri Ayarları Ne İşe Yarar?

Geliştirici Seçenekleri Ayarları Ne İşe Yarar?

Animatör Süre Ölçeği

Ana ayarlar kısmından ulaşım sağlayarak animatör süre ölçeğini android cihazlar için en ideal konuma getirebilirsiniz. Özellikle son yıllarda android telefon kullanımının artması ile birlikte iyileştirme özelliklerinin de yapılması gerekir. Bu özellikler son yıllarda çok sık kullanılan özelliklerdendir. Animatör süre ölçeği geliştirici seçenekleri ile de ön plana çıkar.

Menü geçişlerinde hız son derece önemli bir konudur. Geçişlerin yavaş olması durumunda pek çok sıkıntı meydana gelir. Animatör süre ölçeği menüler arası geçişin çok daha hızlı olmasına sebep olur. Kısa sürede telefonunuzun çok daha hızlı bir hal almasını sağlar. Telefonun ve uygulamaların daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Bir uygulamadan diğerine yapılan geçişlerde daha hızlı olmanıza yardımcı olur.

Animatör Süre Ölçeği

Animatör Süre Ölçeği

Arka Plan İşlemlerini Sınırlama

Android telefonlarda android geliştirici seçenekleri yapmak pek çok konuda faydalı bir durum elde etmenize yardımcı olur. Bu sebeple her aşamada dikkatli davranarak aşamalar şeklinde android cihazlarınızı en iyi hale getirebilirsiniz. Genel olarak android cihazlarda bir uygulama çalışırken arka planda başka bir uygulama çalışmaz.

Bu uygulamanın en doğru şekilde çalışmasını ve arka planda pek çok uygulamanın bir arada çalışmasını sağlamak için geliştirme işlemlerini bir arada yapmanız gerekir. Ayarlar kısmından en doğru şekilde geliştirme işlemi yapıldığı zaman herhangi bir sorun yaşamadan geliştirme tamamlanmış olur. Sınırlamanın ortadan kalkması ile çok daha aktif bir telefon kullanımı söz konusu olur.

Arka Plan İşlemlerini Sınırlama

Arka Plan İşlemlerini Sınırlama

GPU Görüntülemeyi Zorlama

Son yıllarda 2 D donanım hızlandırıcıları son derece sevilen özelliklerden biri haline gelmiştir. GPU görüntüleme ile birlikte 2 D donanım hızlandırıcı özelliği telefonunuza kaydetmeniz mümkün olur. Genelde yaralı gibi görünen bu özellik zaman zaman olumsuz sonuçlara da yol açar. Bu gibi sorunları ortadan kaldırabilmek için dikkatli bir şekilde özelliği telefon ya da bilgisayarınıza eklemeniz gerekir.

Android telefonların gelişmesini sağlayan özellikler her telefon için uygun olmayabilir. Bu sebeple ilk olarak araştırılıp daha sonra telefonlara uygulanması gerekir. Her telefona indirilmesinde sakınca söz konusudur.

GPU Görüntülemeyi Zorlama

GPU Görüntülemeyi Zorlama

Güç Menüsüne Sorun Raporlarını Dahil Etme

Hata raporlarının telefon kilit ekranında çıkması insanların bu sorunları daha kısa süre içerisinde görmesine yardımcı olur. Ekrana rapor şeklinde bildirim düşmesi için ilk olarak ayarlar kısmına girerek android geliştirme şekillerinden onaylı bir şekilde seçmeniz gerekir. Aktifleşme sonrası telefonda ortaya çıkan hata raporlarını kilit ekranına taşıma imkanınız söz konusu olur. Seçenekler menüsünden bu ayarı aktif hale getirme imkanınız vardır.

Ekrana çok daha yeni bir özellik getirilmesinden kaynaklı olarak aktif deneyim imkanı sunar. Son yıllarda güç menüsü ile ilgili sorunların ana ekrana dahi edilmesi daha sonrasında yaşanacak olan pek çok sorunun önüne geçmiştir. Kilit ekranının üst kısmındaki menü yerinde bu özelliği görme imkanı söz konusu olur.

Güç Menüsüne Sorun Raporlarını Dahil Etme

Güç Menüsüne Sorun Raporlarını Dahil Etme

Hatası Ayıklanacak Uygulamayı Seçme

Android telefonlarda bazı uygulamalar hata verir. Android geliştirici seçenekleri ile bu hataları ortadan kaldırmak mümkün olur. Hata veren uygulama ana ekran kilidine bildirim olarak düşer. Bu sayede hata veren uygulamayı ortadan kaldırma imkanı söz konusu olur. Son yıllarda bu özellik Android telefonlarda çok sık tercih edilen özelliklerden biri olarak karşımıza çıkar.

Bu menüye pek ihtiyaç duyulmasa da telefonunuzu iyileştirme konusunda fayda sağlamasından ötürü olmasının herhangi bir sakıncası söz konusu değildir. Telefona uygulama güncellendiği zaman da hatalar meydana gelebilir. Bu gibi hataları da görüp, yeniden düzenleme imkanınız vardır.

Hatası Ayıklanacak Uygulamayı Seçme

Hatası Ayıklanacak Uygulamayı Seçme

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max , 2020 yılı mart ayında çıkardığı efsane telefon Redmi Note 9 Pro Max modelinin gelişmiş kamerası, güçlü işletim sistemi, uzun…

11 Ay Önce
0 Yorum

Dünyanın En Pahalı Bilgisayarları

Modern çağın ve dünya tarihinin en önemli buluşlarından olan bilgisayarlar inanılmaz bir evreni içerisinde barındırıyor. Bilgisayarların ilk halleri devasa bir odayı kapsayacak büyüklükte iken artık küçük…

12 Ay Önce
0 Yorum

iPhone Telefonun Arkasına Tıklayarak Ekran Görüntüsü Alma

iOS 14 ile iPhone ve iPad gibi cihazlara birbirinden ilgi çekici özelliklerin yanı sıra “Arkaya Dokun” özelliği eklendi. Bu varyasyon cihazın arka tarafına dokunduğunuzda yaptığınız atamalar…

2 Yıl Önce
0 Yorum
valorant vp satın al