Amazon Nedir? Nasıl Kullanılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Amazon, internet üzerinden satış yapıp, para kazanabileceğiniz bir ticaret sitesidir. Bugün Amazon’u ve Amazon’un nasıl kullanacağını anlatacağız.

Amazon Nedir?

Birçok girişimci tarafından Amazon merak edilmektedir. Amazon, internette satış yaparak para kazanabileceğiniz bir sitedir. Amazon kaç yılında kurulmuştur sorusuna ise cevabımın 1994 olacaktır. Amazon’un kurucusu kimdir sorusunu sorduğumuzda ise karşımıza cevap olarak Jeff Bezos çıkmaktadır. Amazon adlı sitede birçok eşyanın satıldığını göreceksiniz. Amazon’u kısaca Amerika’dan Dünya’ya açılan kapı olarak nitelendirebiliriz.

Amazon sitesi ismini Dünya’nın en büyük nehri olan Amazon Nehri’nden almıştır. Herkesçe bilinen bu site, karşımıza bir başarı abidesi olarak durmaktadır. Dünya’nın her yerine gönderim yapan bu site ülkemize de gönderim yapmaktadır.

Amazon’un birçok ülkeye hizmet ettiğini söylemiştik. Ve son yıllarda ülkemizde de bir sayfa açarak Türk müşterilerin de diledikleri gibi alışveriş yapmalarına imkan sağlamaktadır. Türkiye’de herkesçe bilinen bu site sayesinde birçok farklı ürün ve hizmete sahip olabilirsiniz.

Amazon, geçtiğimiz senelerde Kindle isimli elektronik kitap okuyucu ile kendinden çokça söz ettirmektedir. En çok satılan ürünlerin başında gelen Kindle, kitapseverler için teknolojik ve pratik bir kullanım hizmeti vermektedir. Kindle ve Kinde gibi birçok elektronik cihazın satışı Amazon’un sitesi aracılığıyla güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Böylece kullanıcılara sadece bu güvenli ve rahat alışverişin keyfini sürmek kalacaktır.

amazon

amazon

Amazondan Para Kazanabilir miyim?

Son zamanlarda internetten para kazanmak oldukça yaygınlaşmıştır. Son yıllarda girişimciler tarafından Amazon’da nasıl satış yapabilirim? Amazon’dan para kazanabilir miyim? sorular sorulmaktadır ancak Amazon’dan para kazanmak istiyorsanız öncelikle Amazon’un işleyişini bilmeniz lazım. Ticaret yapacağınız platform hangisi olursa olsun, ticaret yapacağınız sitenin iyi ve kötü yanlarını bilmeniz gerekmektedir. Siz de Dünya’nın en büyük kitlesi bulunan alışveriş sitesinde satış yapmak istiyorsanız öncelikle sabırlı olmalısınız. Sonra ise site hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Amazon sitesi affiliate aracılığıyla başka insanların ürünlerini ticaret yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Affiliate yöntemi, internette alışveriş yapan girişimciler tarafından kullanılmaktadır. Bu satış türünde her satıştan komisyon almaktasınız. Sattığınız üründen aldığınız komisyon oranı ise yüzde 4 ile yüzde 10 arasında değişmektedir. Bu komisyon oranını satıcı belirlemektedir.

Aslında Amazon üzerinden para kazanmak güzel ve zevkli bir kazançtır. Amazon sitesindeki fiyatlar her kesime hitap etmektedir. Birçok fiyat skalasında ürün bulunduğu için, birçok kişi tarafında kullanılmaktadır. Amazon, güvenilir bir site olması sebebiyle insanlar gönül rahatlığıyla alışveriş yapmaktalar ve sizler de gönül rahatlığı ile satış yapabilirsiniz.
Kazandığınız ödemeleri Amazon üzerinden kolayca hesabınıza aktarabilirsiniz.  Bazı özel günlerde sitenin satış özelliğinin artacağını bu nedenle kazancınızın da artacağını unutmayın. Amazon’da sabit bir geliriniz olmayacak, geliriniz yaptığınız satışa göre değişiklik gösterecektir. Sizler de bir girişimci iseniz ve Amazon’da satış yapmak istiyorsanız Amazon nedir sorusunu bugün cevaplamaya çalıştık.

 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Windows 10’da Ekran Görüntüsü Almak için En İyi 5 Program 2021

Windows 10’da Ekran Görüntüsü Almak için En İyi 5 Program 2021, işletim sistemine sahip olan her bilgisayarda ekran görüntüsü almak için “Print Screen” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu…

4 Ay Önce
0 Yorum

Minecraft Villa Yapımı

Minecraft oyunu 2011 yılında İsveçli oyun geliştirici Markus Alexej Person tarafından tasarlanıp yazılmış ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınmış  sandbox kategorisinde bir oyundur. Java Edition…

1 Yıl Önce
0 Yorum

PUBG Mobile Misafir Hesaptan Çıkış [Kolay Yöntem]

PUBG Mobile herhangi bir üyelik zorunluluğu bulunmadan doğrudan misafir girişi yaparak oyun oynama keyfi sunan nadir oyunlardan biridir. Her ne kadar misafir girişi size kolaylık sağlıyor…

1 Yıl Önce
0 Yorum