Alışveriş sözleri ile ne kadar marka düşkünü olduğunuzu anlatabilirsiniz! Yok ben A101, Bim, Çarşamba pazarı arasında takılıyorum diyorsanız tebrik ederiz, tutumlu olmak önemlidir.

Alışveriş ile ilgili sözler sayesinde arkadaşlarınızı alışverişe çıkarmak için gaz verebilir, sonra ‘aaa! Ya canım cüzdanımı evde unutmuşum biliyon mu tüh! Sen ver sonra şeederiz’ moduna girebilirsiniz. (Şaka şaka!)

Tabii ki alışveriş sözlerini sadece maddi boyutta algılamamalıdır. Bilgi alışverişi, duygu alışverişi de önemlidir. Kalpten kalbe akım olur. Bazı mübârek zâtlar; ‘insan kimin yanındaysa veya kimin kitaplarını okuyor, kimleri dinliyor ise onların kalbinden bir şeyler ona akseder’ buyurdular. O yüzden bozuk insanlara kıymet vermemelidir.

Alışveriş kadınlar için yaşamsal bir faaliyettir. LC Waikiki’ye girilince dış dünya ile iletişim kopar! 18 saat gezseler ayaklarına kara sular inmek bilmez. Fakat hangi modelin alınacağına karar verme süreci biraz zahmetlidir. Alışveriş kadınların icra ettiği bir sanattır, ince iştir.

O zaman siz de güzel sözler alışverişi için bu sözleri kullanabilirsiniz! Peşinatsız kredi kartsız, taksitsiz bedava bu sözler sizi kazançlı çıkaracak, beğeniler, tebessümler, yorumlar almanızı sağlayacaktır! Hadi sepetinizi doldurup bu kampanyadan hemen şimdi faydalanın!

Kadınlar şu şekilde bir alışveriş anlayışına sahiptir: Kız pantolon alayım diye çıkmıştım, çok güzel bir ayakkabı gördüm, onun için bu elbiseyi alayım bari dedim.

Erkekler alışveriş merkezine girerler, sonra alırlar ve ardından çıkarlar. Kadınlar girerler, reyonları 27 kere turlarlar, bakarlar, bir daha bakarlar. Son kez bakıp almadan ayrılırlar.

Bir erkek çocukluğu boyunca parklarda gezer, ergenlikte okulda takılır, sonra ofisten çıkmaz, yaşlanınca da kahveleri mesken tutar. Kadın da çocukken parklarda gezer fakat ondan sonra AVM’lerden bir daha asla çıkmaz.

Alışveriş kadının cüzdan detoksudur.

Bırakın ‘para mutluluk getirmez’ laflarını ya. Siz hangi AVM’ye gideceğinizi daha öğrenememişsiniz ondan.

Kızlar iki dakika sonra ne olacağımız belli değil. İyisi mi siz, o ayakkabıyı hemen şimdi alın!

Defolu malların kör alıcıları olur.

Yemek yediğiniz sırada, karar verecekken ve alışveriş yapıyorken acele etmekten sakının.

İnsan asıl yüzünü alışveriş sırasında gösterir.

Harcanacak para cüzdanda bağlasan durmaz.

Bir kadın alışverişe çıkamıyorsa çileden çıkması yakındır.

Tükürdüğünüz tükürüğü geri almanız nasıl mümkün değilse kazıkladığınız bir müşteriyi de geri kazanmanız öyle mümkün değildir.

Kışlıkları almaya çalışırken çok oyalanmayın. Yaz gelip çatar da öyle kalırsınız.

Kumrular gibi âşık olsanız bile erkekler sizinle bir şeyi yapmaktan nefret eder kızlar: Alışveriş.

Herkese güdülecek koyun gözüyel bakan kimseler, hep kasaptan alışveriş yapmaya alışmışlardır.

Maksat dostlar alışverişte görsün düşüncesiyle AVM’leri turlayıp ‘her yere baktığım halde aradığım ürünü bulamadım iyi mi?’ diye sallayan kişilere gariban denir.

Kadınlar alışveriş yapıp stresinden kurtulurken erkek o alişverişin faturasını görünce acayip strese girer.

Mutluluk nedir ki dostlar? Limitsiz bir kredi kartı dahi yeterli oysa ki. Fazla abartmayın.

Bir kadın ağlıyorsa korkun, güzelse yine korkun. Alışverişe çıkmamışsa derhal oradan uzaklaşın!

Mahalle pazarındayken ‘bilmem ne AVM’de alışveriş keyfi yapıyorum’ diye hikaye paylaşanlar neyin kafasını yaşıyorsunuz?

 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Abartılı Sözler

Abartılı sözler ile aşırıya kaçabilirsiniz. Abartan sözler ile ipin ucunu kaçırabilir ve bardağı taşırabilirsiniz. Abartmak sözleri insanlar tarafından çoğu zaman yalan olarak görülür. Bu yüzden ‘yok…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Kapak Sözler

Kapak sözler ile karşınızdaki kişiyi alt edebilirsiniz. Ağır kapak sözler ile ona ağzının payını verip susturabilirsiniz. Laf sokan sözler sayesinde ona haddini bildirmeniz mümkündür. Sevgiliye kapak…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Cuma Mesajları

Ey yüce Rabbim, peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V) ve ehli beytine her daim, her zaman, rahmetinle mükâfatlandırdığın kulların kadar ve hatta senin dışında hiç kimsenin bilemeyeceği çoklukta sayısızca…

1 Yıl Önce
0 Yorum