Telefonlar geçmişte sadece iletişim için kullanılırken günümüzde çok farklı bir yöne doğru evrilerek cebimizdeki bilgisayar haline geldi. İnternete bağlanma, fotoğraf çekme, iletişim vb. tüm konularda bizlere destek sunarak dilediğimiz noktada işlem yapma fırsatı veriyor. Bu da kullanıcılar için oldukça önemli bir avantaj oluyor. Her ne kadar durum böyle olsa da mobil cihazların bazı özelliklerinin ne yazık ki can sıkıcı yanları bulunuyor. Buna başlıkta da belirttiğimiz gibi cihaz içerisindeki fotoğraf makinasının sesli çekim yapmasını örnek verebiliriz. Hiç değilse üretici firmalar bu özelliği kullanmak istemeyen kişilere kamera sesini kapatma fırsatı veriyor. Biz de bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğini içeriğimizde detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Telefonda Kamera Sesini Kapatma Yolları

Kamera Sesi Kapatma

Bir telefonda kamera sesini kapatmak istiyorsanız ilk önce en basit işlem olan ses açma kapama tuşlarını değerlendirmeli eğer ki başarılı sonuçlar elde edilmiyorsa diğer yöntemlere göz atılmalıdır. Bu yöntemler;

  1. Ses Açma – Kapama tuşları,
  2. Sessize alma tuşu,
  3. Kamera ayarlarından sesi devre dışı bırakma,
  4. Üçüncü parti uygulamalar örnek verilebilir.

Bu yöntemleri biraz daha detaylandırarak konu hakkında bilgi edinmenizi ve işlemleri daha kolay gerçekleştirmenizi sağlayacağız.

1- Ses Açma – Kapama Tuşlarını Kullanın.

iOS ve Android telefonlarda birçok kişi tarafından kullanılan kamera sesi kapatma yöntemlerinden biri de budur. Tek hamleyle telefonunuzun sesini tamamıyla kısarak kameranın da ses çıkarmasını engelleyebiliyorsunuz. Eğer ki ses açma ve kapama tuşlarının nerede olduğunu bilmiyorsanız; telefonun sağ ve sol tarafını kontrol edebilirsiniz.

2- Sessize Alma Tuşu Kullanın.

Her geçen gün akıllı telefonlarda ortaya çıkan gelişmelerle birlikte telefon kullanımı daha kolay hale getirilmeye çalışılıyor. Bu sebeple de cihazın menüsünü açmadan yapabileceğiniz işlemler telefonun belirli noktalarına tuş olarak atanıyor. Apple markalı cihazların neredeyse tümünde yer alan sessize alma tuşu ses açma ve kapama tuşlarıyla aynı etkiyi göstermektedir. Ses açma ve kapama tuşları sesi kademeli olarak azaltırken kapatma tuşu tamamıyla kısıyor. Bu da doğrudan kamera sesi kapatma konusunda bizlere destek oluyor.

3- Kamera Ayarlarından Kamera Sesini Kapatın.

Bu işlem birçok telefon modelinde olmasa da kullandığınız telefonu muhakkak söz konusu özelliğe sahip olup olmadığı konusunda kontrol etmelisiniz. Belirtilen adımları tek tek uygulamak yeterli olacaktır.

  • “Kamera” adlı uygulamayı açın.
  • “Ayarlar (Dişli Çark)” simgesine dokunun.
  • “Denklanşör Sesi” özelliğini kapalı konuma getirin.

Bu adımların hemen ardından artık kameranızın rahatsız edici çekim sesi pasif hale gelecektir.

4- Kamera Sesi Kapatma Uygulamalarını Deneyin.

Google Play Store ve App Store gibi uygulama mağazalarının sahip olduğu uygulama çeşitliliği sayesinde cihazda yapmak istediğini birçok işlem için alternatif bulabiliyorsunuz. Bu sebeple ilgili platformlara giriş yapıp yaşadığınız sorunu ortadan kaldıracak olan uygulamaları telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde akıllı telefonlarda büyük bir problem haline gelen kamera sesi kapatma yöntemlerinden bahsettik.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Honor Ailesinin 2020 Modeli Huawei Honor 8s 2020

Honor Ailesinin 2020 Modeli Huawei Honor 8s 2020 , yılında tanıtımı yapılan Huawei Honor 8s 2020 üst seviye telefonlardan olmasa bile uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmiş…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Galaxy S20+ 5G

Galaxy S20+ 5G , Samsung tarafından , Şubat 2020’de piyasaya sürülen Android akıllı telefonun Geliştirme kodu adı Hubble olarak adlandırılmıştır. Galaxy S20+ 5G, Samsung Electronics ‘…

1 Yıl Önce
0 Yorum

OPPO A54 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Son zamanların en popüler telefonlar markası arasında yer edinmiş olan OPPO geçen yıl A53 telefonunu piyasaya çıkarmıştı. Her geçen gün kendini yenileyip güncelleyerek karşımıza çıkan OPPO,…

1 Yıl Önce
0 Yorum