Ada Coin

8 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Ada coin Charles Hoskinson tarafından geliştirilmiştir.  Yalnızca bir kripto para değil aynı zamanda kripto para piyasasında işlem yapmayı sağlayan bir platformdur.  Charles Hoskinson Ada Coin ile birlikte Cardano ve BitShares’ de kuran kişidir.  2013 yılında kripto para olan adayı başlatmış ve piyasaya sürmüştür.  Ada Coin fiyatlarla ilgili yükselmesi genellikle olumlu yönde olmuştur.  Ada Coin madenciliği diğer kripto para birimlerinden biraz daha farklıdır. Coin kazanmak için Cardano sanal cüzdanına sahip olmak gerekir.  Belli oranda Cardano bakiye yükleyerek burada size Ada Coin kazandırıyor.  

Cardano madenciliği kazanmak için elektrik tüketimine ihtiyaç duymazsınız.  Cüzdanda bulunan bakiyeniz Ada Coin arttıkça size para kazandırmaya devam eder. Çıktığı günden itibaren uzun süre alt sıralarda kaldı.  Yakın geçmişte ortalama 1 saat gibi bir sürede çok yüksek atağa geçerek rekor seviyeye ulaştı.  Piyasadaki arz miktarı 31,948,309,441  milyar dolardır.  Ancak bugün Ada coin diğer kripto paralar gibi bir merkeze sahip değildir.  Aynı şekilde diğerleri gibi karmaşık bir program içerir.  

Transferlerinin son derece güvenli ve ölçeklendirilebilir olması Ada coin’i imkan sağlayan bir kripto para yapar.  Kurucusu olan Hoskinson aynı zamanda Ethereum alt coin ’in de kurucusudur.  Ada coin için bilimsel bir felsefi araştırmadan yola çıkarak bulunduğu söylenmektedir. Ada coin kurucuları arasında yüksek uzman mühendis ve araştırmacılar vardır.  Ayrıca en akademik ticari yazılım olarak bilinmektedir. 

Ada Coin Yorum

Ada coin yorum en fazla yükselişinin ardından gelmiştir. Bir güncellemeye sahip olduğu söylentisi bulunan Ada coin Mart güncellemesinin ardından tokenler oluşturmaya başlayarak bunun ardından ise Ada coin talebinin çok artacağı ve platformlarda ciddi kar sağlayacağı söylentisi yaşansa da ada coin son derece dirençli kripto paralardan biridir. Mart ayı içinde 24 saatte çok yüksek bir performans hedefine ulaşmış coin’lerden biridir. Mayıs ayının ortalarından itibaren trendinden birden uzaklaşmıştır.  Bir süre yatay olarak sabit kalan Ada coin’de belli oranda iniş trendleri görülse de ardı ardına yüksek destek seviyelerini yakalamıştır. Vadeli alım satımlar yapan kullanıcılar kısa vadede de paralar kazandırmıştır Mayıs 2021 de ise son derece hareketli bir dönem yaşamıştır. 

Ada Coin Grafik Analiz

Ada coin grafik analiz hakkında yapılan yorumlarda bir alt coin olan Ada coin Bitcoin’den çok daha iyi ve yüksek bir performans göstermiştir.  Özellikle Ada coin boğa piyasasında Bitcoin’i geride bırakmıştır.  Ada coin bir yılda ortalama %103’ün üzerinde bir artış gösterdi.  Bu çok fazla bir artış olmasa da para piyasalarında yapılan yorumlar %500’e kadar yükselebileceğini öngörmektedir.  Ada coin günümüzde uzun vadeli bir yatırım kripto parası olarak görülmektedir.  

Ada coin’in önünün oldukça açık olduğunu şu anda var olan değerinin gerçek değeri olmadığını ve bunun çok daha üzerine çıkacağı söylenmektedir.  Daha geniş bir açıdan bakıldığında Ada coin şu anda var olan durumundan çok daha yükseğe çıkacağı düşünülmektedir. Yalnızca kripto para değil Cardano ile birlikte kripto para gönderebilmek ve satın alımını gerçekleştirmek için kullanılan bir platformdur. Cardano için Ada kriptosunun geleceğini temsil ettiği söylenmektedir.  Son derece güvenli ve garanti gözüyle bakılan kripto para platformudur.  Cardano Ada coin kripto paranın yanında bugün dünyada birçok ülkede kişiler ve kurumlar tarafından desteklenen finansal teknolojik platformlardan biridir. Ada coin kullanıcılarına sıklıkla yenilikleri ile kendinden söz ettirmektedir.  

Kullanan kişilerin ihtiyaçlarını,  taleplerini doğru analiz ederek,  bunu düzenler ve birleştirici biçimde olması için çaba gösterir.  Ada coin’in sahip olduğu vizyon bilgileri yeni düzenlenmiş bilgilerden oluşur ve işlem hacmi de diğer finansal hizmetlere erişim sağlayacak biçimde oluşturulmuştur. Son günlerde kripto para piyasasında en fazla konuşulan coin’lerden biri Ada coin olduğunu söyleyebiliriz. Bir merkeze bağlı olarak yürütülen bir platform değildir.  Oldukça karmaşıktır ve karmaşık bir programa sahiptir.  Bundan dolayı son derece güvenlidir.  Geçtiğimiz günlerde hızlı bir yükseliş yaşamış ve Mart’tan itibaren de güncellemelerle birlikte Ada coin talebinde artış görülmüştür.  

Piyasada alt coin olarak bilinen birçok farklı kripto para bulunmaktadır.  Bunlarla ilgili binlerce kullanıcı işlem yaparak yatırım yapmaktadır.  Hoskinson tarafından çıkarılan Ada coin aynı zamanda bugün kripto para piyasasında yüksek işlem hacmi bulunan Etherium’un kurucularından biridir.  Ada coin blok zincirleri biçiminde şifrelenerek veri tabanı oluşturulmuştur. Blockchain yani blok zinciri teknolojisi,   şifreli işlemlerin rahat takip edilmesini sağlayan,  ancak bunun yanında dağınık bir sisteme sahip olma özelliği taşır.  Örneğin göndericinin adıyla ne kadar tutar göndereceği tek bir blok oluşturur.  Paranın transfer edileceği işlem sırasında ise bu blokların her biri şifrelenir ve bu şifreler asla değiştirilemez ve kırılamaz.  

 

Ayrıca ağda bulunan herkese bu şifreler dağıtılır.  Yani bir merkeze bağlı olmama prensibi ve teknolojisine dayandırılarak oluşturulmuş bir kripto paradır. Bitcoin kripto paranın insan hayatına girmesi ile birlikte diğer alt coin’ler piyasaya hareketlilik sağlamaya devam ediyor.  Ada coin beklenenden çok daha fazla bir sıçrama yaparak piyasadaki en büyük 3 kripto para konumuna sahiptir. Son yıllardaki hızlı artışı,  Şubat ve Mart aylarındaki hareketliliği ile Bitcoin’den sonra işlem hacmi bakımından en yüksek kripto para oranına sahiptir.

Meta Etiket: Ada Coin konusunda aranılan bilgilerin yekvücut sunulduğu makale, ziyaretçilerin istifadesine sunulmuştur.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Nasıl Bitcoin Alabilirim?

Kripto para piyasasının ilk parası olarak bilinen bitcoin, 2008 yılında dijital para birimi olarak piyasaya sürülmüştür. Herhangi bir devlet ya da merkez bankası ile bağlantısı olmadığı…

9 Ay Önce
0 Yorum

Dexchain Coin (DXC)

Dexchain Coin (DXC) dijital ortamlarda üretilebilen sanal paralar arasında alt coin kategorisinde yer alan Dexchain Coin (DXC) de bulunmaktadır. DXC, hızlı bir altyapıya sahip olan ve…

9 Ay Önce
0 Yorum

Binance Coin (bnb)

Binance Coin (bnb) , Kripto para borsasında yer alan isimler arasında Binance Coin(bnb) de yer almaktadır. 2017 yılında piyasaya sürülen bu kripto para birimi ERC-20 tokeni…

8 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al