2021 in En İyi Torrent Siteleri

14 Gün Önce
Admin
0 0 0 0 0

2021 in En İyi Torrent Siteleri Torrent en basit tanımı ile açıklanması gerekirse internet üzerinden bir dosya indirmek istediğinizde dosya ile ilgili tüm bilgileri içerisinde bulunduran ve .torrent isimli dosyalardır. Başka bir anlatımla, indirmek istenilen dosyaların boyutları ve nereden indirilebilecekleri gibi bilgiler bu Torrent dosyaları içerisinde yer almaktadır. Bu dosyalara birçok arama motoru ve web site üzerinden ulaşmak kolaylıkla mümkün olabilmektedir. Torrent siteleri indirmek istenilen bir film ya da program için gereksinimlerinize en iyi şekilde yanıt vermektedir.

Torrent siteleri aracılığı ile film ve oyun dışında aklınıza gelebilecek en devasa dosyaları dahi kolayca indirebilme avantajı sunulmaktadır. Bu bakımdan sitelerin son derece büyük avantajları bulunmaktadır. Hatta dünya genelinde en yaygın kullanım ağı olan siteler arasında yer almaktadırlar. Günümüzde yasal ya da yasal olmayarak dosya paylaşımına imkan yaratan sitelerdir. Bu sitelerin ana görevi ise dosyaları dağıtırken ek olarak band genişliği ya da sunucu yükü getirmiyor olmasıdır.

Çok Tercih Edilen Torrent Siteleri Hangileri?

Günümüzde torrent siteleri en çok tercih edilen siteler arasında yer almaktadır. Bu siteler aracılığı ile dilediğiniz filmi, oyunu, müzik videosunu ve yüksek boyutlu dosyaları indirebilirsiniz. Pratik bir şekilde yüksek boyutlu dosyaları indirme imkânı sunması dünyada en çok ziyaret edilen siteler olmasını sağlamıştır. Torrent nedir sorusu kadar hangi sitelerin tercih edildiği de bir hayli merak uyandırmaktadır. Çok ziyaret edilenler arasında şunlar bulunmaktadır:

  • The Pirate Bay Sitesi

Genel anlamda değerlendirildiğinde en çok tercih edilen Torrent sitesi olduğu söylenebilir. Dünyanın en popüler siteleri arasında yer alır. Film, dizi, müzik ve oyun indirmek için son derece ideal bir platformdur. VIP/ Güvenilir kullanıcı etiketlerinin neredeyse tamamına sahiptir ve güvenilirliği son derece yüksektir.

  • RARBG 

Torrent film siteleri içerisinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Kategori çeşitliliği son derece fazladır. Paylaşım sayısı oldukça fazladır. Aynı zamanda birçok siteye göre daha kapsamlı bir platformdur. Burada top 10 listeleri gibi her kategori için hazırlanmış en çok indirme yapılan alanlar da paylaşılmaktadır. 10 yıldan daha uzun bir süredir aktif bir sitedir. Kullanımı son derece kolaydır. Fakat birçok ülkede engelli siteler arasında yer almaktadır.

  • 1337x

Film, dizi, müzik konusunda son derece güzel dosya paylaşımları yapılmaktadır. Son derece kullanışlı sitelerdir. Aynı zamanda yenilenmiş ara yüzü ile son derece kullanışlı bir torrent sitesidir.

  • Torlock

Anime ve e kitap indirmek isteyenlerin tercihleri arasında ise Torlock yer alıyor. Çok kapsamlı bir anime ve e kitap koleksiyonu sunmaktadır. En iyi içerikler konusunda sizlere kapsamlı listeler sunmaktadır.

  • Zooqle 

Torrentten oyun indir avantajlarını yaşamak istiyorsanız Zooqle sitesini ziyaret edebilirsiniz. Site içerisinde 3,5 milyondan daha fazla oyunun bulunduğu site son derece kapsamlı bir hizmet vermektedir.

Torrent Sitesinden Kolay İndirme

Torrent siteleri her türlü film ve programı indirmede son derece işlevseldir. Ancak bazen indirme konusunda yavaşlama ya da sorun yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda ise torrent tracker kullanmak en güvenli yoldan indirme gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. İzleyici anlamına gelen tracker’i ise torrente eklemek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • İlk olarak torrent ile indirilmesi gereken dosyanın torrente yapıştırılması gerekmektedir.
  • Eğer dosya inmiyor ise trackere ihtiyacınız var demektir.
  • Bu durumda internet üzerinden güncel bir tracker bulmanız gerekir.
  • Sonrasında ise torrent ana sayfasına ulaşın ve alt sekmelerden tracker sekmelerine tıklayın.

Bu kısımda işinize yarayacak bir tracker mutlaka olacaktır. Daha sonra sekmenin yan kısmında herhangi bir yere sağ tıklayarak izleyici ekle diyin ve internet üzerinden bulunan trackerleri birer satır boşluk bırakarak alana yapıştırın. Daha sonra torrent dosyalarının inmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu ve Çözümü

YouTube’da en etkili popülerlik yöntemlerinden biri paylaşılan videoya gelen yorumlardır. Bir video haddinden daha fazla yorum aldığında “Trend” bölümünde gösterilmeye başlanır. Bu da kanalın daha hızlı…

1 Yıl Önce
0 Yorum

PS5 Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Her oyun mağazasında olduğu gibi Playstation Store’da da indirdiğiniz bir oyunu bir süre sonra beğenmediğiniz durumlarda iade etme hakkınız bulunuyor. Her ne kadar böyle bir şeyin…

1 Yıl Önce
0 Yorum

MP3 İndirme Programları

MP3 İndirme Programları , Hayatımızın olmazsa olmaz parçasıdır müzik. Günlük yaşantımızın hemen her anında içerisinde bulunduğumuz duygu yoğunluğuna uygun bir melodi, ritim her daim dilimizde tekrarlanmaktadır.…

14 Gün Önce
0 Yorum